23
Eki

Google Translate Desktop

Zaman zaman yabancı sitelerde dolaşırken ingilizcemin yetmediği yerde googlenin translate sitesinden yardım alıyordum. Tabi bunu yaparken işlem sıralaması herkesin yaptığı gibi;

  1. İngilizce metni seç
  2. Sağ tıkla kopyala
  3. Google translate sayfasını aç
  4. Sağ tıkla yapıştır.
  5. Türkçe dilini seç
  6. Çevir butonuna bas

Burada zamanla yukarıdaki 6 işlemi yapmak dan üşenmiştim. Çünkü ben çok tembel bir insanım 🙂
Neyse fazla geyik yapmadan kendi kendime şöyle dedim “ulan fatih programcı adamsın niye google translate i kullanarak basit bir program yapmıyorsun!” Başladım kolları sıvamaya 🙂 Bir günde uygulamayı yazdım çok basit oldu ama güzel ve kullanışlı oldu hani.

Programın kullanımına gelince şöyleki:İnglizce metni seçip CTRL+INS tuşlarına basıyorsunuz ve karşınıza türkçe anlamını getiriyor ve hız kazanıp yolunuza devam ediyorsunuz.

Program İndirme Linki: İndirmek İçin Tıklayın

Program Resimleri

Google Çeviri Programı

Google Çeviri Proğramı
Bunları İncelediniz mi?

En iyi Sunucu (Hosting) Firması

Bir çok sunucu firması denedim. Şimdi hepsinin isimlerini burdan vermek istemiyorum çünkü içinde iyi olanda var, kötü olanda var. Çünkü kötümek,karalamak benim karakterim değildir. Ama ben şuana kadar memnun olduğum … Devamını oku..

Delphide Html Sembollerinin Karektere Çevrilmesi

Web sitelerinden Http Get işlemi yaparken bazı karakterlerin ” gibi html formatında geldiğini görürsünüz. Normalde PHP dilinde htmlentities fonksiyonu ile bunu decode edebiliyorsunuz. ama delphide bu fonksiyona benzer birşey bulamadığım için … Devamını oku..

Firebird Unavailable Database Hatası

Firebird kurulu olduğu halde database ye bağlanmaya çalışırken unsuccessful execution caused by an unavailable resource. unavailable database hatası aldım. Biraz araştırma yapdıkdan sonra interbase  ve firebird ün çakışabileceği yorumlarını okudum. ve … Devamını oku..

Arama:
Facebook Twitter Friendfeed Rss Wmaraci Arşiv
Son Yorumlar
İstatistik
Barındırılan Sunucu Şirketi
© Copyright 2010-2018 Fatih Duman.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional