23
Eki

Google Translate Desktop

Zaman zaman yabancı sitelerde dolaşırken ingilizcemin yetmediği yerde googlenin translate sitesinden yardım alıyordum. Tabi bunu yaparken işlem sıralaması herkesin yaptığı gibi;

  1. İngilizce metni seç
  2. Sağ tıkla kopyala
  3. Google translate sayfasını aç
  4. Sağ tıkla yapıştır.
  5. Türkçe dilini seç
  6. Çevir butonuna bas

Burada zamanla yukarıdaki 6 işlemi yapmak dan üşenmiştim. Çünkü ben çok tembel bir insanım 🙂
Neyse fazla geyik yapmadan kendi kendime şöyle dedim “ulan fatih programcı adamsın niye google translate i kullanarak basit bir program yapmıyorsun!” Başladım kolları sıvamaya 🙂 Bir günde uygulamayı yazdım çok basit oldu ama güzel ve kullanışlı oldu hani.

Programın kullanımına gelince şöyleki:İnglizce metni seçip CTRL+INS tuşlarına basıyorsunuz ve karşınıza türkçe anlamını getiriyor ve hız kazanıp yolunuza devam ediyorsunuz.

Program İndirme Linki: İndirmek İçin Tıklayın

Program Resimleri

Google Çeviri Programı

Google Çeviri Proğramı
Bunları İncelediniz mi?

Delphi ile geliştirilen ve Dünyaca Ünlü Programlar.

Herkes tarafından öldü, ölmeye mahkum denilen delphi diliyle bakın neler yazılmış. Ve bu programlardan en az birini kesinlikle kullanmışsınızdır. Sizler için bildiğim uygulamaları açıklamalarıyla yazdım. Delphi hakkında bilip bilmeden atıp tutmayalım

Delphide Html Sembollerinin Karektere Çevrilmesi

Web sitelerinden Http Get işlemi yaparken bazı karakterlerin ” gibi html formatında geldiğini görürsünüz. Normalde PHP dilinde htmlentities fonksiyonu ile bunu decode edebiliyorsunuz. ama delphide bu fonksiyona benzer birşey bulamadığım için … Devamını oku..

Free KodBank (FD Code Bank)

Farklı programlama dilleri ile çalışıyordum, zamanla txtye kaydettiğim kodlar,foksiyonlar,procedureler sqller çok çok birikip,istediğimi bulmakda zorlandığım için bende elimdeki kodları kategorize ederek tek bir yerde toplama kararı aldım ve kendi kodbank‘ımı … Devamını oku..

Arama:
Facebook Twitter Friendfeed Rss Wmaraci Arşiv
Son Yorumlar
İstatistik
Barındırılan Sunucu Şirketi
© Copyright 2010-2019 Fatih Duman.

Üye Girişi Valid XHTML 1.0 Transitional